טיפול ותחזוקה של בריכת נוי לקראת החורף

מה קורה כשטמפרטורת המים בבריכה צונחת? כיצד מתכוננים נכון לחורף וכיצד מטפלים בבריכת הנוי ובדגי הנוי במהלך העונה הקרה?

החורף הקצרצר שלנו יכול להפתיע בגשמים מקומיים מרובים, בירידת טמפרטורות ועוד. דגי זהב יכולים לחיות במים קרים אבל נדרשת הכנה מתאימה וטיפול מתאים, כדי שהדגים והבריכה, יעברו את החורף בשלום.

יש לכם בריכת נוי? זקוקים לייעוץ? התקנה? תחזוקה או ציוד לבריכה? אנחנו כאן בשבילכם! צרו עמנו קשר, השאירו לנו את פרטיכם (כולל טלפון!) ונחזור אליכם בהקדם!


הכינו את הדגים לחורף

קודם כל, כדי להרגיע אתכם, דגי זהב ובריכה יכולים לחיות גם במים בטמפרטורה של 4 מעלות. יחד עם זאת, במים קרים כל כך הם נכנסים למצב של תרדמת. הם זזים פחות, מפסיקים לאכול ובדרך כלל יצטופפו בקרקעית הבריכה. הם יכולים לשרוד כך למשך מספר חודשים בלי להיפגע. אבל, קחו בחשבון שלקראת החורף יש לספק להם קצת יותר אוכל כדי שהם יצברו מאגרי שומן.

אנו ממליצים לכם לרכוש מד חום ולעקוב אחרי טמפרטורות המים בבריכה בצורה סדירה. כאשר הטמפרטורות מתחילות לצנוח, האכילו פחות ופחות ובשיא החורף מספיקה האכלה אחת בחודש (ואפילו פחות מזה).

אנו לא ממליצים להכניס את הדגים פנימה, בוודאי שלא בעיצומו של החורף כאשר המים בחוץ קרים והמים בפנים חמימים. הפרש הטמפרטורות עלול לגרום לנזק רב יותר מאשר השארת הדגים בחוץ בטמפרטורה נמוכה.

קניתם דגים חדשים? מזל טוב! הקפידו לעשות להם איקלום סבלני. דגי המים הקרים בחוות דג הזהב חיים במערכת שאיננה מחוממת ולכן לדגים קל להסתגל לבריכה גם במהלך החורף. יחד עם זאת, זה בדיוק המקום לעשות השוואת טמפרטורות חכמה וסבלנית: הציפו את השקית במים בטמפרטורת הבריכה. תנו למים בשקית להתקרר, בצעו עירבוב (בדלי) בין מי הבריכה למים בשקית ואז, הוציאו את הדגים עם רשת והכניסו אותם למים.

 

בצעו ניקיון יסודי לבריכה

מומלץ לבצע ניקוי לבריכה לפני ירידת הטמפרטורות. הסיבה לכך היא שבמהלך חודשי הסתיו המים עדיין חמימים והדגים עדיין פעילים למדיי. קל לנקות את הבריכה כשהדגים פעילים ושוחים ממקום למקום. כאשר המים מתקררים הדגים זזים פחות ועלולים להפגע בתהליך ניקיון הבריכה.

אספו עלים שנשרו עם רשת, רוקנו חלק מהמים אם צריך כדי לנקות את הבריכה מעלים שנשרו ונצמדו לקרקעית. הוסיפו מים חדשים עם אנטי כלור איכותי.

בצעו גם ניקוי לפילטר, על הדרך. יש להקפיד להשאיר חלק מהמדיה הישנה של הפילטר כדי להבטיח את הישרדותן של הבקטריות החיוביות. שטפו את המדיות, וודאו שהצנרת נקייה ואיננה סתומה.

 

הכינו את הצמחים לחורף

יש לכם צמחייה בבריכה? שימו לב שחלק מצמחי הבריכה הטרופיים לא שורדים במים קרים ולכן יש לסלק אותם. ניתן להעביר אותם לאקווריום קטן בתוך הבית.

 

הכינו את הבריכה לחורף

חלק מבריכות הנוי מעוצבות כך שהן גבוהות יותר מהסביבה שלהן. אבל במקרה של בריכות שקועות, ייתכן סחף של אדמה (וחומרים אחרים) מהגינה אל תוך הבריכה. כאשר מדובר בעלים או בסחופת, אין כל כך בעיה (ותמיד ניתן לשאוב ולנקות אחרי הגשם). יחד עם זאת, במקרה של דשא, ייתכנו שאריות של חומרי ריסוס, אשר עלולים להסחף לבריכה ולהרוג את הדגים. אנו ממליצים שלא לרסס את הדשא מסביב לבריכה בעונת החורף.

יש מגדלים שנוהגים לרכוש רשת לכיסוי הבריכה, כדי למנוע מעלים ומשאר חפצים ליפול אל תוך המים. במקרה הזה, הקפידו למתוח את הרשת גם מסביב לשולי הבריכה, כדי למנוע סחף של עלים מהצדדים וגם, כדי שהרשת לא תיפול לתוך המים. אם יש לכם צפרדעים, השאירו להן פתחים קטנים כדי שיוכלו להכנס ולצאת מהבריכה כרצונן.

אמ;לק לכם? הנה התקציר: כך תשמרו על בריאות בריכת הנוי שלכם גם בחורף

  • צמצמו את כמות הסחף הנכנסת לבריכה: עלים, ענפים, חול ובוץ. מתחו רשת, נקו את המים, הקפידו שלא לרסס את הדשא.

  • בצעו ניקוי ייסודי לבריכה, החליפו מים, בדקו שהפילטרים נקיים ועובדים.

  • הסירו צמחיה מתה. סלקו מהבריכה צמחים עדינים שלא ישרדו את החורף.

  • האכילו את הדגים בתבונה. מעט יותר במהלך הסתיו. צמצמו את הכמויות לקראת החורף כאשר טמפרטורת המים יורדת.

  • הקפידו לבצע איקלום חכם וסבלני של דגים לתוך הבריכה במהלך החורף.

זקוקים לייעוץ או לעזרה? הצוות המקצועי של חוות דג הזהב כאן בשבילכם! צרו עמנו קשר להזמנת ניקיון והכנה לבריכה שלכם לקראת החורף כבר עכשיו!