פיקוק O.B (אלונקרה O.B.)

פיקוק או. בי. (או אלונקרה או.בי.) הוא דג כלאיים שאיננו קיים בטבע (הזנים המקוריים שמרכיבים אותו לא ידועים לגמרי). הגוונים שלו משתנים אבל בדרך כלל הצבע הבסיסי יהיה כחול/צהוב/כתום ומעליו, כתמים כחולים או שחורים אופייניים. מוצאו בדומה לפיקוקים אחרים הוא מאגם מלאווי והוא נחשב לדג אגרסיבי וטריטוריאלי. הוא פופולארי מאד בענף דגי הנוי ונמכר בעשרות אם לא מאות וריאציות שונות של צבע. הגוונים החזקים שלו מוסיפים לאקווריום הרבה מאד צבע ויופי.

בדומה לציקלידים אפריקניים אחרים, יש לדאוג באקווריום למסלעה יציבה ואיכותית עם מקומות מסתור רבים. האו. בי. יגדיר לעצמו טריטוריה קטנה ויוכל להסתתר בה. לתאורה אין משמעות מבחינת הדגים, אך אור כחלחל יבליט עוד יותר את צבעיו ויגרום להם לזרוח. חצץ חולי או גרוס דק יהיה מוקד לסינון וחיפוש אוכל מבחינת הפיקוקים. אם אתם רוצים לשתול צמחים, כדאי לבחור את העמידים ביותר ולהכניס אותם לתוך כדים, מכיוון שהוא עלול לתלוש ולאכול אותם. יש להקפיד על פילטרציה איכותית והחלפות מים קבועות. תנאי מי הברז הישראליים (קשים ובסיסיים) מתאימים לציקלידים מאגם מלאווי היטב, כך שאין צורך להוסיף תוספים כלשהם למים, מלבד כמות קטנה של מלח (כף ל – 10 ליטר מים) שימנע גירודים וישפר את בריאות הדג.

הרבייה קלה מאד. יש להקפיד על זכר ומספר נקבות. הנקבה תטיל את הביצים על פני שטח נקיים ותאסוף אותן לפיה. היא תשמור עליהן בפה כ – 3 – 4 שבועות. את הדגיגים יש להאכיל בארטמיה מובקעת ובאנין נון טחון דק.