טטרה רד הוק – Myloplus rubripinnis

ניתן בקלות לטעות בין טטרה רד הוק לבין סילבר דולר, שהוא זן נפוץ בהרבה באקווריומים ובתחביב. גופה צר ועגול, בעל צבע כסוף חזק, עם סנפיר שת ארוך, אדום ובולט מתחת לבטן. מגדלים מסויימים יאמרו שמדובר בדג קשה לגידול, אך באקווריומים גדולים, עם תזונה ופילטרציה נאותים, הוא יגדל וישגשג היטב.

בטבע, מאכלס הרד הוק אפיקי מים של נהרות בדרום אמריקה. הוא זקוק לאקווריום גדול יחסית (דג בוגר יכול להגיע לגודל של 25 ס”מ!), עם חול דק, גזעים שקועים וצמחייה עמידה. קחו בחשבון שגם הצמחים העמידים ביותר ייאכלו ונאלץ להחליפם אחת לכמה זמן. ניתן לעצב את האקווריום עם צמחים מפלסטיק ויש לוודא תכסית מספקת כדי שהדג, שעלול להיות פחדן לפעמים, יוכל להסתתר. גם תאורה יחסית עמומה תתקבל בברכה ותחזק לו את הביטחון העצמי.

זהו דג להקה מובהק, שמומלץ לגדלו בקבוצות של 5 דגים ומעלה. הם שקטים יחסית כלפי דגים אחרים (ומתאימים לאקווריום קיבוצי עם צמחייה). יחד עם זאת, יש לשים לב לגודל הפה של הרד הוק: דגים קטנים שיכנסו לו לפה ייאכלו. ההמלצה היא לצרף לאקווריום דגי קרקעית (שפמנונים למשל) ודגי פני המים, ולהותיר את גוף המים ללהקה גדולה ודומיננטית של רד הוק.

זהו דג צמחוני בעיקר, אשר יהנה ממזונות צמחיים כמו מלפפון, אפונה, עלים ירוקים ועוד. חשוב להוסיף גם מזונות לדגים אוכלי צמחייה, אצות ספירולינה ונורי כדי להשלים את התזונה שלו. הוא לא יבחל בתולעי דם קפואות ואף בדגים קטנים, אם אלו יזדמנו לו.